PROJEKT : PUNKT INFORMACYJNY / INFOPOINT

BY : MOKO / MICHAŁ GRATKOWSKI , MARTA FREJDA / SUPERSUPER / HANNA KOKCZYŃSKA , JACEK MAJEWSKI

AREA : 18 M2

PLOT : WARSAW, NOWY SWIAT

CLIENT : NA PODWÓRKU

STATUS : CONCEPT

FUMO_LOGO_P1

rzutprzekroj1

FUMO_LOGO_P1

makieta01

FUMO_LOGO_P1

Podstawowym założeniem projektowym jest zoptymalizowanie pod względem funkcjonalnym bardzo małej przestrzeni przeznaczonej pod działalność PUNKTU INFORMACYJNEGO.Udało się to osiągnąć za pomocą  blatu, którego płaszczyzna, w intrygujący sposób, organizuje zasady funkcjonowania lokalu. Kształt blatu nadaje miejscu wyrazisty i niepowtarzalny charakter, oraz jest idealnym rozwiązaniem pod względem ergonomicznym.Turysta jest tutaj exploratorem wnikającym w zastaną strukturę.

FUMO_LOGO_P1

makieta03

FUMO_LOGO_P1

makieta04

FUMO_LOGO_P1

Lokal o powierzchni 18 m2 znajduje się w kamienicy z XIX wieku, przy ruchliwej ulicy w centrum Warszawy. Jest to mały pokój wyodrębniony z dużego mieszkania.Na uwagę zasługuje fakt, że pozostawiono w nim zamknięte drzwi do innych pokoi oraz część starego pieca kaflowego.Na podłodze jest parkiet dębowy.

Podczas opracowywania koncepcji postanowiliśmy dopasować się do zastanych elementów.Dlatego blat reaguje na nierówności ścian, wystające framugi drzwi, piec oraz integruje się z parapetem okiennym.Jego precyzyjnie wycięta wewnętrzna krawędź tworzy wygodny pulpit do pracy.Blat jest monolityczną płytą z wodoodpornej sklejki, grubości ok 3cm, zabezpieczonej bezbarwnym lakierem. Oparty jest na podkonstrukcji ze stali. Znajduje się w nim otwór na  okrągły zlew, z deklem maskującym.  Pod nim rozmieszczono mobilne meble, wszystkie  lakierowane na ciemnoszary kolor. Nad blatem rozmieszczono gniazdka elektryczne.

Podłoga lakierowana jest na ciemnoszary kolor, wydobywający grafikę blatu z jasnej sklejki.Ściany pierwotnie białe zostały lekko odświeżone i umyte.Lokal jest wysoki, więc pomysł na zastosowanie przy suficie lustrzanej, odbijającej mębrany w kolorze złotym lub srebrnym ,zwiększa optycznie przestrzeń oraz daje ciekawy efekt wizualny dla patrzącego z dołu.Po obwodzie sufitu zainstalowano oświetlenie jarzeniowe w ciepłej tonacji.

FUMO_LOGO_P1

widok09FUMO_LOGO_P1widok06FUMO_LOGO_P1

Celem PUNKTU INFORMACYJNEGO jest integracja i pomoc przy zdobyciu informacji dla alternatywnych turystów odwiedzających stolicę. Można wygodnie usiąść i uzyskać dostęp do informacji na temat miasta, noclegów, imprez itp. przy okazji napić się kawy.

Dodatkowym atutem we wnetrzu PUNKTU INFORMACYJNEGO jest możliwość zakupienia gadżetu/pamiątki z Warszawy. Jest nią z stołek do samodzielnego złożenia. Wykonany jest ze sklejki i podany w postaci arkusza ala’ model samolotu, z ponumerowanymi elementami. Łatwy do przenoszenia, może służyć jako mobilny punkt do obserwacji miasta.

FUMO_LOGO_P1

makieta05